شرکت فرینه به عنوان شرکت مادر گروه صنعتی فرینه، با هدف فعالیت در زمینه اتوماسیون و مکانیزاسیون واحد های صنعتی در سال 1371 تاسیس گردید. شرکت فرینه ماشین به عنوان عضوی از گروه صنعتی فرینه با تفکر حضور فرینه در دامنه مکانیزاسیون واحدهای تولیدی بود که با توجه به خلا موجود و نیاز کشور به ارتقاء سطح اتوماسيون و استفاده از سیستمهای کنترل مدرن، در ساخت ماشین آلات صنعتی در 1387 شکل گرفت.

شركت فرينه ماشين به عنوان عضوی از گروه صنعتی فرینه ، با تكيه بر تجربه و دانش فني كسب شده در طي بيش از ربع قرن  فعاليت فرینه  ، مجری پروژه هاي مربوط به انتقال ، فرآوري ، ماشين آلات بسته بندي مواد جامد، در صنايع مختلف ، بخصوص: نفت ، پتروشيمي ، فولاد و مواد معدني  و به صورت تخصصی در پروژه های اوره آمونیاک و گوگرد مي باشد.

در حال حاضر به عنوان اولين شركت ايراني داراي دانش فني در طراحي و ساخت سيستم هاي ماشين آلات بسته بندي در صنعت پتروشيمي و همچنین سازنده سیستم گرانول سازی گوگرد یکی از پيشروترين شرکت ها  در تجهيزات انتقال مواد در صنعت نفت، گاز و پتروشيمي مي باشد .

اين شركت توانائي اجراي پروژه هاي مرتبط در زمينه هاي ياد شده را بصورت EPC  و کلید در دست دارا مي باشد.

دفتر مرکزی این شرکت در 4 طبقه و 4 واحد هر یک به مساحت 170 مترمربع می باشد .

این شرکت در زمینی به مساحت 6000 مترمربع و در 9 سالن دارای  کارخانه ساخت و مونتاژمکانیک , ساخت و مونتاژ تابلوهای کنترلی و برق و 800 متر مربع فضای اداری واقع در شهرک صنعتی پرند می باشد .

و همچنین کارخانه ای در دست ساخت در زمینی به مساحت 11.000 مترمربع و سوله 6.000 مترمربعی و فضای اداری 900 مترمربعی در شهرک صنعتی پرند دارد.


اعضای هیات مدیره


فرشید احمدیان یزدی

کارشناس مهندسی مکانیک از دانشگاه پلی تکنیک تهران(دانشگاه صنعتی امیرکبیر) 

سابقه کار در فرینه از سال 1375 تا کنون 

آزیتا گودرز تبریزی

کارشناس اقتصاد نظری از دانشگاه الزهرا 

کارشناس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد - واحد شمال تهران  

سابقه فعالیت در فرینه از سال 1381 تا کنون 

مهرداد محمودیان

مدیر عامل شرکت فرینه و از موسسین گروه صنعتی فرینه 

کارشناس ارشد مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف -سال 1369

 سابقه کار از سال 1366 

سابقه کار در فرینه از سال 1371 تا کنون